Ana Sayfa Uncategorized Bakım Düğün Öncesi Cilt Bakımı

Düğün Öncesi Cilt Bakımı

Güzel gelin adayım yazıma hoş geldiiiin. Buralara uğradığına göre düğünün yaklaşıyor olmalı. Eminim şu sıralar uğraştığın çok fazla iş var. E tabi gelinlik ya da damatlık, saç, ayakkabı, mekân, organizasyon derken çok da yoruluyorsun. Düğün öncesi yaşadığın tüm bu stres, karmaşa, koşuşturma ve yorgunluk doğal olarak yüzüne yani cildine yansıyor. O yüzden yazımda sen ve her gelin adayının mutlaka dikkate alması gereken düğün öncesi cilt bakımına değineceğim.

Düğünden önce cildin için yapacağın bakımlar çok önemli. Neden mi? Çünkü sen, düğünün yıldızısın, güzelliğinle en çok sen parlamalı, ışıl ışıl cildinle düşman çatlatmalısın!  Peki, bunu nasıl yapacaksın? Aslında çoğu aday cilt bakımına nişandan önce hazırlanmaya başlıyor. Eğer sen de onlardan biriysen sana tavsiyem edindiğin rutini düğüne kadar devam ettirip, alışkanlık haline getirmen ama yeni başlıyorsan şöyle güzel, detaylı bir bakım için iki ya da üç ay mükemmel bir zaman dilimi.

Önerdiğim bakım rutinine geçeceğiz ama belirtmek istediğim bir şey var. Sağlıklı ve parıldayan bir cilt için vücuda sağlıklı besinlerin girmesi de oldukça önemli. Çünkü mineraller ve vitaminler cildimizi parlaklaştırmanın altın kuralıdır. Bol su içip, sağlıklı besinler yemeye özen gösterirsen hem kilo problemi yaşamazsın hem de cildinin sağlıklı görünmesine destek vermiş olursun.

Düğün öncesi güzel bir cilt bakımı için:

– Düzenli olarak haftada bir kez peeling yapmalısın. Yaptığın peeling sayesinde cildin ölü hücrelerden ve kirden arınacak.

– Ve tabi ki peeling ile kaybettiğin nemi geri kazandırmak için cildinin ihtiyacına göre haftada 1 ya da 2 kez nem maskesi uygulamalısın. Bu sadece kuru ciltliler için geçerli değil. Çünkü bilinenin aksine fazla yağdan kurtulmak için cildi kurutmak çok yanlış. Yağı kaybeden cilt kaybettiği yağı salgılamaya çalışır ve cildin yağ dengesi bozulur. Eğer yağlı bir cilde sahipsen bunun önüne geçmek için düzenli olarak cildi nemlendirmelisin.

– Her gün mutlaka makyajını güzelce temizlemelisin. Yapacağın en büyük hata makyajını temizlememek olabilir. Makyajını temizlemek için makyaj temizleyici ve yüz yıkama jeli edinebilirsin.

– Makyajını temizledikten sonra tonik kullanmayı unutma. Tonik, cildinde kalan makyaj kalıntılarını ve kiri temizler. Temizleme sırasında açılan gözeneklerinin sıkılaşmasına yardımcı olur.

– UV ışınları cildin erken yaşlanmasının en büyük sebeplerinden biridir. Bu yüzden buna engel olmak için sabah akşam düzenli olarak UV filtre içeren gece ve gündüz nemlendirici bakım kremleri kullanmalısın.

– Göz çevren daha hassas ve dış etkenlerden çok daha fazla etkilenir. Yine tercihen UV filtre içeren etkili bir bakım kremi edinmeli ve düzenli olarak kullanmalısın.

– Geldik ellerine. Ellerinin ihtiyacına göre arada bir peeling yapman ve nemlendirici el kremi kullanman iyi olur. Tırnaklarını da ihmal etmemelisin tabi ki. Düzenli olarak kesmeli ve ellerin gibi tırnaklarını da nemlendirmelisin.

– Ayaklarını da unutmayalım. Yatmadan önce ayaklarını yıkayıp güzelce kurutmalısın. İhtiyacına uygun bir ayak nemlendiricisi kullanmalısın. Sertleşen derin için yıkama sırasında abartmamak şartıyla ponza taşı kullanabilirsin.

– Son olarak vücudunun kaybettiği nemi geri kazandırmak için duştan sonra doğal vücut bakım yağı ile cildine masaj yapabilir ve günlük olarak vücut losyonu kullanabilirsin.

Evet sevgili gelin adayım düğünden önce genel bakım maddelerimizin sonuna geldik. Düğünün için faydalı olabilecek yazılarımızı okumayı unutma vee detaylı cilt bakım önerilerim ve tariflerim  için takipte kal.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Düğün Öncesi Cilt Bakımı

Güzel gelin adayım yazıma hoş geldiiiin. Buralara uğradığına göre düğünün yaklaşıyor olmalı. Eminim şu sıralar uğraştığın çok fazla iş var. E tabi gelinlik ya...

Uzun Ömürlü Evliliklerin Sırları

Çiftlerin kendilerini birbirlerine ne kadar yakın gördükleri, birbirlerini ne derece tamamladıkları ve birbirlerine ne derece bağlı oldukları bir evliliğin uzun ömürlü olmasındaki en önemli...

Az Şekerli Bol Tuzlu

Damat adaylarının korkulu rüyası, gelinlerin vazgeçilmez eğlencesi, kız tarafının ölçme ve değerlendirme sınavı, damat beyin suratını ekşitirken geri kalan herkesin yüzünde kocaman bir kahkaha...

Düğün Mekanında Oturma Düzeni

Evliliğe giden yolun en önemli kilometre taşlarından birisi olan düğün irili ufaklı pek çok detaya sahiptir. Ağız tadıyla bir düğün yapıp herkesi memnun etmek...

Düğün Günü Planlaması

Düğün Türk milleti olarak en çok yaptığımız birkaç organizasyondan birisi. Bu işi çok ciddiye alıyoruz. Hayatımda bir defa! şeklinde kutsallaştırıyoruz. Bununla kalmayıp onbinlerce bazen...